Member Schools Conference
 
CalendarRostersScores and Standings
  
 

Calendar

 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Tuesday, Jan 26, 2021
Time Event Location Details
4:00pm Basketball:Boys 8 White Game
Avail Academy - Edina vs. Benilde - St. Margaret`s @ Benilde-St. Margaret's School 
4:00pm Basketball:Boys B Game
 
Bloomington Jefferson vs. Henry Sibley @ Henry Sibley High School 
4:00pm Basketball:Boys 9A Game
Bloomington Jefferson vs. Henry Sibley @ Henry Sibley High School 
4:00pm Basketball:Boys JV Game
Orono 21-22 vs. Mound Westonka @ Mound Westonka High School 
4:00pm Basketball:Boys B Game
Orono 21-22 vs. Mound Westonka @ Mound Westonka High School 
4:00pm Basketball:Boys C Game
Orono 21-22 vs. Mound Westonka @ Mound Westonka High School 
9A followed by 9B
4:00pm Basketball:Boys C Game
Hutchinson vs. Waconia 21-22 @ Waconia High School 
4:00pm Wrestling: 9 Dual
Multiple Schools vs. Saint Michael-Albertville @ Saint Michael-Albertville High School 
4:15pm Basketball:Girls 9A Game
Robbinsdale Cooper vs. Benilde - St. Margaret`s @ Benilde-St. Margaret's School 
4:15pm Basketball:Girls B Game
 
So. St. Paul vs. Bloomington Jefferson @ Bloomington Jefferson High School 
4:15pm Basketball:Boys B Game  (Cancelled)
Chanhassen vs. Bloomington Kennedy @ Bloomington Kennedy High School 
4:15pm Basketball:Boys 9A Game
 
Chanhassen vs. Bloomington Kennedy @ Bloomington Kennedy High School 
4:15pm Basketball:Girls 9A Game
Bloomington Kennedy vs. Chanhassen @ Chanhassen High School 
4:15pm Basketball:Girls 9A Game
St. Louis Park vs. Chaska @ Chaska High School 
4:15pm Basketball:Girls C Game
Waconia 21-22 vs. Hutchinson @ Hutchinson High School 
4:15pm Basketball:Boys C Game
Holy Family Catholic High School vs. New Prague @ New Prague High School 
4:15pm Basketball:Boys B Game
Holy Family Catholic High School vs. New Prague @ New Prague High School 
4:15pm Basketball:Boys B Game
Benilde - St. Margaret`s vs. Robbinsdale Cooper @ Robbinsdale Cooper High School 
4:15pm Basketball:Boys 9A Game
Benilde - St. Margaret`s vs. Robbinsdale Cooper @ Robbinsdale Cooper High School 
4:15pm Basketball:Boys 9B Game  (Time Changed)
Benilde - St. Margaret`s vs. Robbinsdale Cooper @ Robbinsdale Cooper High School 
4:15pm Basketball:Boys 9A Game
Chaska vs. St. Louis Park @ St. Louis Park High School 
4:15pm Basketball:Boys B Game
Chaska vs. St. Louis Park @ St. Louis Park High School 
4:15pm Basketball:Boys B Game
Hutchinson vs. Waconia 21-22 @ Waconia High School 
4:15pm Basketball:Boys 8A Game
New Prague vs. Waseca Public Schools @ Waseca Intermediate School 
4:15pm Basketball:Boys 7A Game
New Prague vs. Waseca Public Schools @ Waseca Intermediate School 
5:00pm Basketball:Boys Var Game
Orono 21-22 vs. Mound Westonka @ Mound Westonka High School 
5:00pm Hockey:Boys JV Game
 
Chaska vs. Bloomington Kennedy @ Bloomington Ice Garden 
5:00pm Hockey:Boys JV Game
Waconia 21-22 vs. Litch-DC @ Litchfield Civic Arena 
5:00pm Hockey:Girls JV Game
Andover vs. Armstrong/Cooper @ New Hope Ice Arena 
5:00pm Hockey:Boys JV Game
Del-Rkfd vs. Orono 21-22 @ Orono Ice Arena 
5:00pm Hockey:Boys JV Game
St. Louis Park vs. Benilde - St. Margaret`s @ St. Louis Park Recreation Center 
5:00pm Hockey:Boys JV Game
Bloomington Jefferson vs. Chanhassen @ Victoria Recreation Center 
5:15pm Basketball:Boys 8B Game
New Prague vs. Waseca Public Schools @ Waseca Intermediate School 
5:15pm Basketball:Boys 7B Game
New Prague vs. Waseca Public Schools @ Waseca Intermediate School 
5:15pm Hockey:Girls JV Game
Orono 21-22 vs. Del-Rkfd @ Delano Area Ice Arena 
5:15pm Hockey:Girls JV Game
St. Louis Park vs. Dodge County @ Dodge County Ice Arena 
5:15pm Hockey:Girls JV Game
Holy Family Catholic High School vs. New Prague @ New Prague Community Center 
5:30pm Basketball:Girls JV Game
Robbinsdale Cooper vs. Benilde - St. Margaret`s @ Benilde-St. Margaret's School 
5:30pm Basketball:Girls JV Game
 
So. St. Paul vs. Bloomington Jefferson @ Bloomington Jefferson High School 
5:30pm Basketball:Boys 9B Game  (Cancelled)
Chanhassen vs. Bloomington Kennedy @ Bloomington Kennedy High School 
5:30pm Basketball:Boys JV Game
 
Chanhassen vs. Bloomington Kennedy @ Bloomington Kennedy High School 
5:30pm Basketball:Girls JV Game
Bloomington Kennedy vs. Chanhassen @ Chanhassen High School 
5:30pm Basketball:Girls JV Game
St. Louis Park vs. Chaska @ Chaska High School 
5:30pm Basketball:Boys JV Game
 
Bloomington Jefferson vs. Henry Sibley @ Henry Sibley High School 
5:30pm Basketball:Girls B Game
New Prague vs. Holy Family Catholic High School @ Holy Family Catholic High School 
5:30pm Basketball:Girls B Game
Waconia 21-22 vs. Hutchinson @ Hutchinson High School 
5:30pm Basketball:Girls B Game
Orono 21-22 vs. Mound Westonka @ Mound Westonka High School 
5:30pm Basketball:Girls C Game
Orono 21-22 vs. Mound Westonka @ Mound Westonka High School 
5:30pm Basketball:Boys JV Game
Holy Family Catholic High School vs. New Prague @ New Prague High School 
5:30pm Basketball:Boys JV Game
Benilde - St. Margaret`s vs. Robbinsdale Cooper @ Robbinsdale Cooper High School 
5:30pm Basketball:Boys JV Game
Chaska vs. St. Louis Park @ St. Louis Park High School 
5:30pm Basketball:Boys 9B Game
Chaska vs. St. Louis Park @ St. Louis Park High School 
5:30pm Basketball:Boys JV Game
Hutchinson vs. Waconia 21-22 @ Waconia High School 
5:30pm Hockey:Boys JV Game
New Prague vs. Northfield @ Northfield Ice Arena 
6:00pm Gymnastics: V/JV Meet
 
St. Louis Park vs. Bl Jefferson (co-op w/KHS) @ Bloomington Jefferson High School 
Jefferson @ 6 pm @ Jefferson SLP @ 7:45 pm @ Central Comm Ctr
6:00pm  Gymnastics: Varsity Meet  (Rescheduled to 02-09-21)
Richfield vs. St. Louis Park @ Central Community Center 
6:00pm  Gymnastics: JV Meet  (Rescheduled to 02-09-21)
Richfield vs. St. Louis Park @ Central Community Center 
6:00pm Gymnastics: V/JV Meet
Bl Jefferson (co-op w/KHS) vs. St. Louis Park @ Central Community Center 
Jefferson @ 6 pm @ Jefferson SLP @ 7:45 pm @ Central Comm Ctr
6:00pm Gymnastics: Var/JV Dual
Waconia 21-22 vs. Delano @ Delano High School 
6:00pm Gymnastics: V/JV Meet
Chaska-Chan vs. New Prague @ New Prague Gymnastics Center 
6:00pm Gymnastics: Var/JV Dual
Orono 21-22 vs. WM-MW @ Watertown-Mayer High School 
6:00pm Swimming & Diving:Boys Varsity Meet  (Rescheduled from 12-15-20)
Benilde - St. Margaret`s vs. Chanhassen @ Chanhassen High School 
6:00pm Swimming & Diving:Boys Varsity Meet
Benilde - St. Margaret`s vs. Chaska-Chan @ Pioneer Ridge Middle School 
6:00pm Swimming & Diving:Boys JV Meet
Benilde - St. Margaret`s vs. Chaska-Chan @ Pioneer Ridge Middle School 
6:00pm Swimming & Diving:Boys Varsity Meet  (Date Changed from 01-28-21)
Bloomington Kennedy vs. Robbinsdale Cooper @ Plymouth Middle School 
6:00pm Swimming & Diving:Boys JV Meet  (Date Changed from 01-28-21)
Bloomington Kennedy vs. Robbinsdale Cooper @ Plymouth Middle School 
6:30pm Hockey:Girls Var Game
Litch-DC vs. Waconia 21-22 @ Waconia City Ice Arena 
7:00pm Basketball:Girls Varsity Game
Robbinsdale Cooper vs. Benilde - St. Margaret`s @ Benilde-St. Margaret's School 
7:00pm Basketball:Girls Varsity Game
 
So. St. Paul vs. Bloomington Jefferson @ Bloomington Jefferson High School 
7:00pm Basketball:Boys Varsity Game
 
Chanhassen vs. Bloomington Kennedy @ Bloomington Kennedy High School 
7:00pm Basketball:Girls Varsity Game
Bloomington Kennedy vs. Chanhassen @ Chanhassen High School 
7:00pm Basketball:Girls Varsity Game
St. Louis Park vs. Chaska @ Chaska High School 
7:00pm Basketball:Boys Varsity Game
 
Bloomington Jefferson vs. Henry Sibley @ Henry Sibley High School 
7:00pm Basketball:Girls Var Game
New Prague vs. Holy Family Catholic High School @ Holy Family Catholic High School 
7:00pm Basketball:Girls Var Game
Waconia 21-22 vs. Hutchinson @ Hutchinson High School 
7:00pm Basketball:Girls Var Game
Orono 21-22 vs. Mound Westonka @ Mound Westonka High School 
7:00pm Basketball:Boys Var Game
Holy Family Catholic High School vs. New Prague @ New Prague High School 
7:00pm Basketball:Boys Varsity Game
Benilde - St. Margaret`s vs. Robbinsdale Cooper @ Robbinsdale Cooper High School 
7:00pm Basketball:Boys Varsity Game
Chaska vs. St. Louis Park @ St. Louis Park High School 
7:00pm Basketball:Boys Var Game
Hutchinson vs. Waconia 21-22 @ Waconia High School 
7:00pm Hockey:Girls Varsity Game
St. Louis Park vs. Dodge County @ Dodge County Ice Arena 
7:00pm Hockey:Boys Var Game
Waconia 21-22 vs. Litch-DC @ Litchfield Civic Arena 
7:00pm Hockey:Girls Varsity Game
Andover vs. Armstrong/Cooper @ New Hope Ice Arena 
7:00pm Hockey:Girls Var Game
Holy Family Catholic High School vs. New Prague @ New Prague Community Center 
7:00pm Hockey:Boys Var Game
Del-Rkfd vs. Orono 21-22 @ Orono Ice Arena 
7:00pm Hockey:Boys Varsity Game
St. Louis Park vs. Benilde - St. Margaret`s @ St. Louis Park Recreation Center 
7:00pm Hockey:Boys Varsity Game
 
Bloomington Jefferson vs. Chanhassen @ Victoria Recreation Center 
7:00pm Hockey:Girls Var Game
Litch-DC vs. Waconia 21-22 @ Waconia City Ice Arena 
7:15pm Hockey:Girls Var Game
Orono 21-22 vs. Del-Rkfd @ Del-Rkfd 
7:15pm Hockey:Boys Varsity Game
 
Chaska vs. Bloomington Kennedy @ Bloomington Ice Garden 
7:30pm Hockey:Boys Var Game
New Prague vs. Northfield @ Northfield Ice Arena 

     


      View: 
January  2021
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 
View Schedules:
           
  
Login Here