Skip to content
Chaska
Navbar
Calendar
Rosters
Scores and Standings
Adapted Athletics
GOFAN TICKETS
Today
October 2019
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
Week
Month
Color Key:
Home
Away
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
29
30
1
TBD
Tennis: G/V
(Postponed)
@TBA
Section 2AA Tennis Team (North)
3:00pm
Cross Country: G/JV
@Chaska Par 30
Victoria Lions Invite
3:00pm
Cross Country: G/V
@Chaska Par 30
Victoria Lions Invite
3:00pm
Cross Country: B/JV
@Chaska Par 30
Victoria Lions Invite
3:00pm
Cross Country: B/V
@Chaska Par 30
Victoria Lions Invite
2
4:00pm
Tennis: G/V
(Postponed)
@Orono High School
Section 2AA Tennis Team (North)
3
4:00pm
Soccer: G/JV
(Changed)
@Chaska Middle School West
Chaska Middle School East Athletic Center (Turf Field)
4:00pm
Tennis: G/V
(Rescheduled)
@Orono High School
Section 2AA Tennis Team (North)
4:15pm
VB: 9A
@Chaska High School
4:30pm
FB: 9A
@Bloomington Jefferson High School
4:30pm
FB: B
@Chaska High School
4:30pm
Soccer: B/JV
@Chaska Middle School West
Chaska Middle School West - Field B
5:00pm
Soccer: G/V
@Chaska Middle School West
Chaska Middle School West - Soccer Stadium
5:30pm
VB: 9B
@Chaska High School
5:30pm
VB: B
@Chaska High School
5:30pm
VB: JV
@Chaska High School
6:00pm
Swimming and Diving: G/JV
@Pioneer Ridge Middle School
6:00pm
Swimming and Diving: G/V
@Pioneer Ridge Middle School
7:00pm
Soccer: B/V
@Chaska Middle School West
Chaska Middle School West - Soccer Stadium
7:00pm
VB: V
@Chaska High School
4
4:30pm
Soccer: G/B
@Chaska Middle School East
Chaska Middle School East Athletic Center (Turf Field)
4:30pm
Soccer: B/9A
@Brookside Park
4:30pm
Soccer: B/B
@Chaska Middle School West
Chaska Middle School West - Field C
7:00pm
FB: V
@Chaska High School
5
9:00am
VB: B
@East Ridge High School
9:00am
VB: JV
@East Ridge High School
10:00am
Cross Country: G/JV
@Alexandria - Arrowwood Resort
10:00am
Cross Country: G/V
@Alexandria - Arrowwood Resort
10:00am
Cross Country: B/JV
@Alexandria - Arrowwood Resort
10:00am
Cross Country: B/V
@Alexandria - Arrowwood Resort
6
7
4:30pm
FB: 9B
(Cancelled)
@Chaska High School
8
5:00pm
Soccer: G/V
@Shakopee West Junior High School
Section 2AA Quarterfinals
5:30pm
VB: 9B
@Belle Plaine OakCrest Elementary
Gymnasium
5:30pm
VB: B
@Belle Plaine High School
North Gym
5:45pm
VB: JV
@Belle Plaine High School
South Gym
6:00pm
Soccer: B/V
@Minnetonka H.S.
Section 2AA Quarterfinals
6:30pm
VB: 9A
@Belle Plaine OakCrest Elementary
Gymnasium
7:15pm
VB: V
@Belle Plaine High School
South Gym
9
10
4:15pm
VB: 9B
(Cancelled)
@Robbinsdale Cooper High School
Cooper All Gyms
4:15pm
VB: 9A
(Changed)
@Robbinsdale Cooper High School
Cooper Gym Center
4:30pm
FB: 9A
@Chaska High School
4:30pm
FB: JV
@Waconia-Bayview Elementary School
5:30pm
VB: B
(Changed)
@Robbinsdale Cooper High School
Cooper Gym East
5:30pm
VB: JV
(Changed)
@Robbinsdale Cooper High School
Cooper Gym Center
6:00pm
Swimming and Diving: G/JV
@Plymouth Middle School
6:00pm
Swimming and Diving: G/V
@Plymouth Middle School
7:00pm
VB: V
@Robbinsdale Cooper High School
Cooper All Gyms
7:30pm
Soccer: G/V
@Minnetonka H.S.
Section 2AA Semifinals
11
7:00pm
FB: V
@Waconia High School
12
TBD
Tennis: G/V
@Gustavus Adolphus College
Section 2AA Individual (North)
13
14
4:15pm
VB: 9A
@Chaska High School
5:30pm
VB: 9B
(Cancelled)
@Chaska High School
5:30pm
VB: B
@Chaska High School
5:30pm
VB: JV
@Chaska High School
7:00pm
VB: V
@Chaska High School
15
3:00pm
Cross Country: B/JV
@Hyland Greens
3:30pm
Cross Country: G/V
@Hyland Greens
4:00pm
Cross Country: B/V
@Hyland Greens
4:00pm
FB: 9A
@St. Thomas Academy
Field # 1 - Stadium
4:30pm
Cross Country: G/JV
@Hyland Greens
4:30pm
FB: B
@Chaska High School
16
7:00pm
FB: V
@Chaska High School
17
18
19
9:30am
VB: V
@Chaska High School
20
21
3:30pm
Cross Country: G/JV
(Rescheduled)
@Bassett Creek Park - Crystal
3:30pm
Cross Country: B/JV
(Rescheduled)
@Bassett Creek Park - Crystal
22
6:00pm
Swimming and Diving: G/JV
@Pioneer Ridge Middle School
6:00pm
Swimming and Diving: G/V
@Pioneer Ridge Middle School
23
7:00pm
VB: V
@Chaska High School
Section 2AAA Volleyball (1st Round)
24
4:00pm
Cross Country: G/V
@Gale Woods Farm-Minnetrista
Section 2AA Championship
4:45pm
Cross Country: B/V
@Gale Woods Farm-Minnetrista
Section 2AA Championship
25
3:30pm
Cross Country: G/JV
(Rescheduled)
@Bassett Creek Park - Crystal
3:30pm
Cross Country: B/JV
(Rescheduled)
@Bassett Creek Park - Crystal
5:30pm
VB: V
@Shakopee High School
Section 2AAA Volleyball (Quarterfinals)
26
10:00am
Swimming and Diving: G/JV
@Oak Grove Middle School
3:00pm
FB: V
@Chaska High School
Section 2AAAAA Semifinals
27
28
29
7:00pm
VB: V
@Eden Prairie High School
Section 2AAA Volleyball (Semifinals)
30
31
1
2
Collapse Menu
Search
Today
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?